7°C / 12°C
6°C / 19°C
7°C / 22°C

Olimpija, Mura in Maribor do novih zmag v EON NextGen ligi

Borba za naslov najboljše mladinske v Sloveniji se nadaljuje. Brinje Grosuplje je v 21. kolu zabeležilo svoj drugi zaporedni poraz in tako padlo na četrto mesto EON NextGen lige. Mura in Maribor sta tokrat premagala svoje nasprotnike in se zavihtela tik pod vodilno Olimpijo, ki je premagala Ilirijo, in ostala na samem vrhu.

Kolo sta v Kopru pred 150 navijači odprla Koper in A2S Celje. Na zanimivem srečanju z veliko zadetki so bili Celjani tisti, ki so prvi povedli. Že v 8. minuti tekme je slovenski kadetski reprezentant Alban Veselaj povedel svojo ekipo v vodstvo, ki ga je nato v 21. minuti podvojil Lucas Mačak. Domačini so pred koncem polčasa z golom Lamadžeme zmanjšali vodstvo na 1:2 in nato v 77. minuti z golom Rizvića rezultat izenačili, a se s tem ni strinjal Beji Muhammad, ki je v 89. minuti zadel za zmago Celja s 2:3.

Olimpija Ljubljana je na Športnem parku Jama pred 95 navijači gostila Ilirijo Extra-Lux. Domačini so z zadetki Jelena, Jakupovića in Porića zmagali s 3:0 in tako ostali na samem vrhu EON NextGen lige.

Tabor Sežana je na gostovanju v Mariboru v zadnjih 10-ih minutah tekme prejela kar tri zadetke in dosegla enega. Za Maribor je dvakrat v polno meril Alex Ristić in enkrat Niko Grlić, za Tabor pa je v 90. minuti tekme svoj 10. gol v letošnjem prvenstvu dosegel Mihajlo Pavlović.

Na stadionu Portoval v Novem mestu je Krka pričakala vodilno Muro. Gostje so do 17. minute tekme vodili že z dvema zadetkoma prednosti, strelca pa sta bila Staš Popijal in Niko Kasalo. Končni rezultat tekme pa je v 67. minuti tekme postavil Nal Lan Koren, ki je zadel za 0:3.

Brinje Grosuplje je zabeležilo svoj drugi zaporedni poraz v ligi, tokrat so z rezultatom 1:2 bili boljši nogometaši Brava. Po porazu so Grosupeljčani padli na četrto mesto lestvice.

Gorica je na Športnem parku Nova Gorica proti Domžalam odigrala srečanje brez zadetkov, Aluminij in Rudar Velenje pa sta si prav tako razdelila po točko, ko sta v Kidričevem odigrala 1:1. Radomlje je na domačem terenu premagalo Nafto 1903 z rezultatom 2:1