6°C / 19°C
7°C / 21°C
9°C / 22°C

Mladinski derbi med Muro in Olimpijo pripadel črno-belim

Mura je v 26. kolu Eon NextGen lige na domačem terenu premagala Olimpijo, in jo tudi preskočila na lestvici. Črno-beli so sedaj drugi, zmaji pa na tretjem mestu. Mariborčani so premagali Bravo in so ostali na prem mestu, Celjani pa so po zmagi nad Bravom preskočili Domžale, in se sedaj nahajajo na petem mestu.

Brinje Grosuplje je na uvodnem srečanju 26. kola na svojem stadionu gostilo Radomlje. Anel Islamagić je v 11. minuti domače povedel v vodstvo, v nadaljevanju pa se je s kar tremi goli izkazal Aljaž Žalaznik, ki je sedaj dosegel 11 golov v prvenstvu. Domačini so tako prišli do zanesljive zmage z 4:0.

A2S Celje je proti Gorici z golom Nikole Ilinčića v 25. minuti povedlo z 1:0, rezultat pa je ostal nespremenjen do 67. minute tekme, ko je z enajstmetrovke za Gorico zadel Maj Blažič. Celjani so sedem minut kasneje zopet povedli z golom Perkovića, do konca srečanja pa sta po gol za Celje še dodala Luka Mlakar in Luka Mladenović.

Na Športnem parku Šiška Ljubljana sta se pred 150 gledalci pomerila domači Bravo in vodilni Maribor. Vijolični so povedli v 25. minuti z golom Čuka, vodstvo pa je s 13-im golom v prvenstvu podvojil Niko Grlić, ki je sedaj na tretjem mestu lestvice strelcev. Za končnih 1:2 je v 79. minuti poskrbel Vid Hojč, a to ni bilo dovolj, da bi Bravo osvojil kakšno točko.

Derbi kroga pa se je odvijal na Mestnem stadionu Fazanerija, kjer sta se pomerila Mura in Olimpija. Ljubljančani so pred tokratnim obračunom imeli le točko več od Mure. Gostje so povedli v 62. minuti z golom Vidmarja, kar je prebudilo domače Muraše, saj so do konca srečanja uspeli zadeti kar trikrat. V 74. minuti tekme je strelec bil Bine Anželj, nato pa sta za končnih 3:1 pred samim koncem srečanja poskrbela Niko Graj in Niko Kasalo.

Domžalčani so na domačem terenu izgubili proti Kopru z 2:6, Ilirija Extra-Lux pa je na gostovanju v Velenju zmagala z 0:2. Nafta je remizirala proti Taboru iz Sežane, Krka pa je prišla do zanesljive domače zmage proti Aluminiju, saj je zmagala s 4:1.