9°C / 22°C
9°C / 24°C
14°C / 23°C

Anita Horvat z rekordom začela olimpijsko sezono

Slovenska atletinja Anita Horvat (Velenje), evropska dvoranska podprvakinja v teku na 800 metrov, je na mitingu v Milanu zmagala v teku na 600 metrov in s časom 1:25,59 minute za 67 stotink sekunde popravila državni rekord, ki ga je lani postavila prav tako na tem tekmovanju.

Horvat se je med 13 tekmovalkami že po prvem zavoju postavila tik za narekovalko ritma in se tako izognila gneči ob vstopu v zadnjih 400 metrov. Narekovalka tempa je odstopila pol kroga pred ciljem, Hrovat pa je prevzela vodstvo.

Domačinka Eloisa Coiro je nato ves čas tekla z njo. Šele v zadnjih metrih so Italijanki malo pošle moči, Horvat pa se je veselila zmage s 15 stotinkami sekunde prednosti. Prav tako na 600 m sta nastopili še dve Slovenki. Veronika Sadek (Slovan) je s časom 1:28,88 osvojila peto mesto, Vika Rutar (Slovan) pa je bila z 1:31,55 osma.

Med atleti na 600 m je četrto mesto osvojil Jan Vukovič (Kladivar, 1:16,86), Anže Svit Požgaj (Slovan) je bil z 1:18,63 šesti. Na 1000 metrov je Rok Markelj (Triglav) z osebnim rekordom 2:20,24 osvojil peto mesto.

Žan Rudolf je v teku na 1500 metrov z 3:43,23 zasedel deveto mesto, Nil Kerin (Slovan) pa je imel 54. čas (4:02,26).