8°C / 21°C
8°C / 22°C
11°C / 24°C

Udinese v Bologni do točke

Nogometaši Udineseja so v 34. krogu italijanske lige gostovali pri Bologni in igrali 1:1. Za Videmčane je to že 17. neodločen izid v sezoni, po katerem so še vedno na 18. mestu, ki vodi v drugo ligo.

Videmčani, pri katerih je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandija Lovrića pa zaradi poškodbe še ni bilo v ekipi, so v Bologni, ki je na četrtem mestu in se ji obeta igranje v ligi prvakov v prihodnji sezoni, povedli ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Martin Payero.

Gostitelji so v 64. minuti ostali brez izključenega Sama Beukeme, a jim je vseeno v 78. minuti uspelo doseči izenačujoči zadetek. Njegov avtor je bil Alexis Saelemaekers.

Pred tem je prvak Inter z 2:0 odpravil Torino, Hakan Calhanoglu je zadel najprej v 56., nato pa še v 80. minuti z bele pike.

Danes je še Atalanta z 2:0 premagala Empoli, Napoli in Roma, pri kateri je po težavah s pljuči spet igral Evan Ndicka (podal je za končni izid v 88. minuti), sta se razšla z 2:2, Fiorentina pa je s 5:1 odpravila Sassuolo. Nicolas Gonzalez je prispeval dva gola za Firenčane.

V petek je Frosinone s 3:0 ugnal zadnjeuvrščeno Salernitano, v soboto pa sta Lecce in Monza igrala 1:1, Juventus in Milan 0:0, Lazio pa je premagal Verono z 1:0.

Krog bosta v ponedeljek zaprla Genoa in Cagliari.

Inter ima na vrhu lestvice 89 točk, sledijo Milan s 70, Juventus s 65, Bologna s 63 in Romaz 59 točkami. V boju za obstanek je Udinese pri 29 točkah, dve več imajo Verona, Frosinone in Empoli, tri manj ima Sassuolo, bodoči drugoligaš Salernitana pa je pri 15 točkah.