10°C / 19°C
9°C / 22°C
9°C / 23°C

Edmonton močno nadigral Los Angeles za vodstvo v seriji

Hokejisti Edmonton Oilers so v tretji tekmi uvodnega kroga končnice v severnoameriški ligi NHL s kar 6:1 premagali Los Angeles Kings za vodstvo z 2:1 v zmagah. Anže Kopitar na svoji 95. tekmi končnice, kar je nov rekord kraljev, ni dosegel točk.

Za goste, ki so povedli s 3:0 v prvi tretjini, je dva gola in podajo dosegel Leon Draisaitl. Dva gola za Edmonton je dosegel tudi Zach Hyman, medtem ko je v vratih Stuart Skinner ustavil 27 strelov.

Edini gol za Los Angeles je v drugi tretjini dosegel Drew Doughty, v golu pa je Cam Talbot ob šestih prejetih golih ustavil še 35 drugih poskusov tekmecev.